dodano: 27 czerwiec, godz: 15:49

DHV Hydroprojekt uczestniczył w Polsko-Holenderskim Forum Ekonomicznym i Wystawie "Innowacja: rozwiązania dla wspólnej przyszłości"; Prezentacja technologii Nereda 25.06.2014, Stadion Narodowy, Warszawa, Polska

25 czerwca 2014, Warszawa, Polska Z okazji wizyty Jego Wysokości Króla Willema-Alexandra i Królowej Maximy oraz wizyty holenderskiej Misji Gospodarczej, polsko-holenderskie Forum i Wystawa pod hasłem "Innowacja: rozwiązania dla wspólnej przyszłości" odbyła się w dniu 25 czerwca 2014 roku w Warszawie. Spółka DHV Hydroprojekt (Polska) zaprezentowała model instalacji oczyszczania ścieków z zastosowaniem technologii Nereda.

25 czerwca 2014, Warszawa, Polska
Z okazji wizyty Jego Wysokości Króla Willema-Alexandra i Królowej Maximy oraz wizyty holenderskiej Misji Gospodarczej, polsko-holenderskie Forum i Wystawa pod hasłem "Innowacja: rozwiązania dla wspólnej przyszłości" odbyła się w dniu 25 czerwca 2014 roku w Warszawie. Spółka DHV Hydroprojekt (Polska) zaprezentowała model instalacji oczyszczania ścieków z zastosowaniem technologii Nereda.
Janusz Piechociński, polski wicepremier i minister gospodarki powitał gości i uczestników Forum.
Oficjalnego otwarcia Forum dokonał Bronisław Komorowski, Prezydent RP, król Holandii Willem-Alexander oraz Lilianne Ploumen, Minister Handlu Zagranicznego, Współpracy i Rozwoju. Motto Forum brzmiało "Innowacja: rozwiązania dla wspólnej przyszłości" - jak powiedział król, otwierając debatę - innowacja to nie tylko nowe technologie, ale też nowe sposoby myślenia, współpracy i współdziałania. W debacie wziął udział m.in. Simon Smits, Dyrektor Generalny ds. Zagranicznych Stosunków Gospodarczych i Hans de Boer, Wiceprzewodniczący Konfederacji Holenderskich Pracodawców VNO-NCW.
DHV Hydroprojekt (Polska) była współorganizatorem wystawy  ukazującej działalność  holenderskich firm w Polsce. Goście zostali zaproszeni na pokaz innowacyjnych rozwiązań, które są stosowane w Polsce i Holandii. Na stoisku DHV Hydroprojekt (Polska) uruchomiony został model instalacji oczyszczania ścieków z zastosowaniem technologii Nereda. Jako pierwszy nasze stoisko odwiedził Willem-Alexander, Król Holandii, który został powitany przez Leo Kostera, Dyrektora Zarządzającego DHV Hydroprojekt. Leo Koster przedstawił parze królewskiej, min. Ploumen i premierowi Piechocińskiemu zasady działania technologii Nereda. William Alexander z entuzjazmem komentował do swoich polskich gospodarzy innowacyjne aspekty technologii Nereda. Według królowej Maximy wykazał prawdziwą wiedzę w dziedzinie gospodarki wodnej. Wizyta na stoisku DHV Hydroprojekt  była wyjątkowym i bardzo miłym spotkaniem.  
Ekspozycja DHV Hydroprojekt przyciągała wielu gości obserwujących sekwencje pracy modelu instalacji Nereda  z prawdziwym zainteresowaniem, zadając pytania na temat procesów technologicznych i perspektyw zastosowania technologii Nereda w Polsce.
Wystawę zwiedziły polskie i holenderskie delegacje z kilkudziesięciu firm reprezentujących branże: energetyczną, rolniczą, transportową i logistyczną i gospodarkę wodną.

Wystawa z elementami krajobrazu inteligentnego miasta, obszaru wiejskiego i zawsze obecnej i łączącej rzeki wprowadzała gości w strefę „zielonych” i zrównoważonych rozwiązań, uświadamiając, że woda to nie tylko zagrożenie, ale również klucz do zintegrowanego rozwoju przestrzennego i użyteczny środek transportu .
Innowacje to nie tylko wdrażanie nowych pomysłów, ale także nowe metody współpracy, zwłaszcza między nauką, biznesem i administracją publiczną - stwierdzili polscy i holenderscy uczestnicy wydarzeń zorganizowanych na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu na temat Forum:  http://www.mg.gov.pl/node/21014

 
powrót
 
 
 
 
 
DHV HYDROPROJEKT
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością                         
ul. Dzielna 60                                                               
01-029 Warszawa                                                        
 
 
tel. (48 22) 53 13 400
fax (48 22) 635 00 20
dhvhydroprojekt@rhdhv.com